godlo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza
w Środzie Wielkopolskiej

SPOTKANIE WIRTUALNE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+
„DON’T JUDGE ME UNLESS YOU KNOW ME”

We wtorek 21 listopada rozpoczęło się spotkanie wirtualne organizowane w ramach projektu Erasmus+ „Don’t judge me unless you know me”. Podczas trzydniowego spotkania uczniowie naszej szkoły łączą się ze swoimi rówieśnikami z Turcji i Słowacji na internetowej platformie Zoom.

Pierwszego dnia uczniowie przedstawili prezentacje dotyczące geografii trzech partnerskich państw. Wzięli również udział w quizie złożonym z 15 pytań, które sprawdzały wiedzę na temat Słowacji, Turcji i Polski. Na kolejne dni zaplanowano prezentacje dotyczące ważnych wydarzeń historycznych, tańców narodowych oraz legend i baśni. Uczniowie wezmą również udział w warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których przygotowywać będą typową turecką pamiątkę – „oko proroka”.

Spotkanie wirtualne to kolejna okazja, aby ćwiczyć umiejętności językowe (językiem komunikacji w projekcie jest angielski) oraz poznawać dziedzictwo kulturowe Słowacji i Turcji. Jest to czwarte spotkanie w ramach projektu – w listopadzie 2022 roku uczniowie spotkali się na Słowacji, w lutym bieżącego roku miało miejsce spotkanie online zorganizowane przez średzką „Trójkę”, a na przełomie maja i czerwca 2023 roku goście przybyli do Środy Wielkopolskiej. Uczniów „Trójki” czeka jeszcze wyjazd do Turcji w maju 2024 roku, który będzie ostatnim akcentem projektu.

Bartosz Rybko

Skip to content