godlo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza
w Środzie Wielkopolskiej

23. RAJD MIKOŁAJKOWO-GWIAZDKOWY PTTK

W sobotę 2 grudnia sześcioro uczniów naszej szkoły, wraz z rodzicami i dwojgiem nauczycieli, wzięło udział w 23. Rajdzie Mikołajkowo-Gwiazdkowym organizowanym przez średzki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Tym razem udali się na trasę wiodącą śladami Średzkiej Kolei Powiatowej.

Średzcy turyści przeszli pięciokilometrową trasę wiodącą z Markowic w gminie Kleszczewo, przez Staniszewo i Pławce do Zdziechowic w gminie Środa. Pomimo lekkiego mrozu, pokonanie trasy wiodącej przez miejsca, gdzie kilkadziesiąt lat temu prowadziły tory średzkiej kolejki, nie sprawiło nikomu problemu. Na trasie turystom towarzyszyło stado saren i zając. Po zakończonej wędrówce wszyscy przenieśli się do sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej, gdzie przeprowadzono konkursy wiedzy i zawody sportowe, a uczestnicy rajdu zjedli ciepły posiłek. Na koniec podsumowano rajd, a nasza uczennica – Maya Kruczyńska z klasy 3B odebrała dziecięcą odznakę turystyczną PTTK.

Przypomnijmy, że od 2020 roku uczniowie naszej szkoły regularnie biorą udział w rajdach pieszych i turystycznych marszach na orientację. W tym roku czworo uczniów naszej szkoły otrzymało również odznaki turystyczne – przed wakacjami odznaki imprez na orientację odebrali Oliwia Antkowiak, Andrzej Lipiecki i Maciej Sznura (klasa 8A), a w grudniu – Maya Kruczyńska z klasy 3B odebrała dziecięcą odznakę turystyczną.

Bartosz Rybko

Skip to content