godlo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza
w Środzie Wielkopolskiej

RAJD PIESZY DO ZANIEMYŚLA

W sobotę 3 lutego grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w kolejnym rajdzie pieszym organizowanym przez średzki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Tym razem młodzi turyści wędrowali po gminie Zaniemyśl.

W rajdzie pieszym wzięło udział sześcioro uczniów klas II-V naszej szkoły. Przeszli oni 7-kilometrową trasę wiodącą z Zaniemyśla przez użytek ekologiczny Chmielniki do Lubonieczka i dalej do Czarnotek. Uczestnikom rajdu towarzyszyła dobra pogoda. Trasa wiodła głównie przez las, a w trakcie wędrówki można było wypatrzeć stado danieli. Podczas postoju uczennica naszej szkoły Hania Langner z klasy 3B odebrała swoje pierwsze odznaki – dziecięcą odznakę turystyczną i odznakę turystyki pieszej „Siedmiomilowe buty” w stopniu srebrnym.

Uczniowie naszej szkoły od 2020 roku regularnie uczestniczą w rajdach pieszych i turystycznych marszach na orientację organizowanych przez średzki oddział PTTK. Kolejny rajd zaplanowany jest na marzec. Tym razem będą to turystyczne marsze na orientację w Winnej Górze.

Skip to content