godlo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza
w Środzie Wielkopolskiej

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALWEMAREM CICHONIEM

W naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie – odwiedził nas renomowany pisarz dla dzieci, pan Waldemar Cichoń. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas II i III. Sala wypełniona była po brzegi, a dzieci w niecierpliwości, oczekiwały na rozpoczęcie wydarzenia.

Pan Waldemar przemawiał do naszych uczniów z ogromnym zaangażowaniem i pasją, opowiadając o procesie pisania, inspiracjach, swojej drodze do zostania pisarzem jak i trudnościach, jakie czasami trzeba pokonać w procesie tworzenia. Jego pasja do tworzenia historii dla dzieci była widoczna w każdym słowie, jakie wypowiadał. Opowiadał również o tym, jak ważne jest czytanie dla rozwoju wyobraźni i wrażliwości. Przekonywał uczniów, że każdy z nich ma w sobie ogromny potencjał, aby odkryć w sobie małego pisarza lub poetę.

Po części wykładowej nadszedł czas na pytania i odpowiedzi, podczas których dzieci mogły zadać autorowi swoje pytania. Pan Waldemar cierpliwie odpowiadał na każde z nich, dzieląc się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Niektóre pytania były naprawdę kreatywne i zaskakujące, co sprawiło, że atmosfera była jeszcze bardziej wesoła.

Najbardziej ekscytujący moment nadszedł, gdy uczniowie mieli możliwość zakupić książki pana Waldemara Cichonia i otrzymać od niego autograf. Kolejka do stoiska z książkami była długa, ale dzieci cierpliwie czekały, nie mogąc doczekać się osobistego spotkania z autorem.

Spotkanie z panem Cichoniem nie tylko dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń, ale również pobudziło ich wyobraźnię i zainspirowało do odkrywania świata literatury. Po zakończeniu spotkania uczniowie ruszyli do biblioteki, aby wypożyczać kolejne książki tego utalentowanego pisarza i kontynuować swoją przygodę z literaturą dla dzieci.

Całe wydarzenie było nie tylko doskonałą okazją do spotkania z autorem, ale także ważnym krokiem w budowaniu czytelnictwa i rozwijaniu pasji do literatury wśród uczniów. Jesteśmy wdzięczni panu Waldemarowi za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz za niezapomniane chwile, które przyniosło nam to spotkanie.

Skip to content