Być jak dr inż. WIESŁAW KUCZKO

Dewizą koła naukowego “BYĆ JAK IGNACY”, które od 2016 roku działa w naszej szkole jest między innymi zachęcenie uczniów do inspirowania się osiągnięciami swoich poprzedników, budowania na ich fundamentach oraz kreowania własnej ścieżki ku sukcesowi.

Niedawno koło zorganizowało wyjątkowe spotkanie z jednym z absolwentów szkoły, które stanowiło doskonałą ilustrację tego podejścia.

Z uczniami spotkał się Pan dr inż. Wiesław Kuczko – obecnie adiunkt w Instytucie Technologii Materiałów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej.

To właśnie dzięki takim wydarzeniom mamy możliwość celebrowania osiągnięć naszych absolwentów.
To oni stanowią źródło naszej dumy i motywacji, dowodząc, że droga poza mury “Trójki” może prowadzić do sukcesów. Ich sukcesy są naszym wspólnym sukcesem, a ich historie zachęcają nas do dążenia do własnych celów i marzeń.
Niedawno gościł u nas Pan dr inż. Wiesław Kuczko, absolwent SP3, obecnie adiunkt w Instytucie Technologii Materiałów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej.
Spotkaniu, które odbyło się w ramach koła naukowego Być jak Ignacy, tym razem przyświecało hasło BYĆ JAK DR INŻ. WIESŁAW KUCZKO.
Nasz gość przyniósł nam fascynujący przegląd zastosowań druku 3D w medycynie, rozświetlając naszą wyobraźnię wizją przyszłościowej opieki zdrowotnej. Przekonaliśmy się, że jego praca jest nie tylko źródłem inspiracji, ale także prawdziwą manifestacją nowatorskiego podejścia do rozwiązywania problemów w dziedzinie medycyny i inżynierii.
Nie tylko same słowa, ale także obecność Pani Arlety Marzyńskiej, wychowawczyni Pana Wiesława w klasach I-III, sprawiła, że spotkanie miało wymiar emocjonalny. Było ono połączeniem wspomnień, edukacji i dumy ze szkolnych osiągnięć.
Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia, uczniowie otrzymali od naszego gościa wydrukowane na drukarce 3D zakładki do książek z logo SP3. Te symboliczne upominki będą przypominać im o inspirującym spotkaniu oraz o wartościach, jakimi kieruje się nasza szkolna społeczność.
Zapraszamy do obejrzenia fotokroniki przygotowanej przez Panią Angelikę Sobucką, która z pasją udokumentowała to szkolne wydarzenie. Jesteśmy też wdzięczni Panu Piotrowi Rudnemu za wsparcie w przygotowaniu dekoracji. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności Pani Angeliki oraz Pana Piotra wydarzenie to stało się jeszcze bardziej wyjątkowe i niezapomniane.