godlo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza
w Środzie Wielkopolskiej

RAJD PIESZY PTTK DO ROGALINA

W sobotę 13 kwietnia dziewięcioro uczniów i troje nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w kolejnym rajdzie pieszym organizowanym przez średzki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK). Tym razem turyści udali się do Rogalina.

Uczestnicy rajdu zwiedzili muzeum w rogalińskim pałacu, a następnie – przy sprzyjającej, wiosennej pogodzie – spacerowali po parku, gdzie zobaczyli zabytkowe dęby – Lech, Czech i Rus oraz dąb Edwarda. Następnie udali się na trasę pieszą, która wiodła z Rogalina, szlakiem czerwonym i zielonym przez nadwarciańskie łęgi, do Rogalinka. Łącznie turyści przemierzyli 5 kilometrów, podziwiając atrakcje przyrodnicze i turystyczne okolic Rogalina. Na koniec dla uczestników zaplanowano jeszcze jedną atrakcję – wizytę w rogalińskiej lodziarni.

Rajdy organizowane przez średzki oddział PTTK są okazją do poznawania historycznych i przyrodniczych walorów regionu, a także okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Od roku 2020 regularnie biorą w nich udział uczniowie naszej szkoły.

Bartosz Rybko

Skip to content