FESTYN NAUKOWY “Z IGNACYM ŁUKASIEWICZEM ROZPALAMY PŁOMIEŃ WIEDZY” – DZIEŃ PATRONA SZKOŁY W ŚWIETLE NAUKI

20 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej po raz czwarty otworzyła swoje podwoje na Festyn Naukowy “Z Ignacym Łukasiewiczem Rozpalamy Płomień Wiedzy”. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego “BYĆ JAK IGNACY” i było nie tylko okazją do zgłębiania naukowych tajemnic, ale również do uczczenia Dnia Patrona Szkoły – Ignacego Łukasiewicza.

Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa nr 3, Stowarzyszenie im. Honoraty Łukasiewicz “PRZYJAZNA TRÓJKA” oraz Fundacja ZAKŁADY KÓRNICKIE. Wydarzenie objęła swoim patronatem Politechnika Poznańska, dodając mu dodatkowego prestiżu.

Tegoroczna edycja festynu przyciągnęła tłumy uczestników, niezależnie od ich wieku czy zainteresowań. Stoiska z różnorodnymi atrakcjami naukowymi, pokazy chemiczne, warsztaty z robotyki, prezentacje multimedialne – każdy znalazł coś dla siebie.

Środa Wielkopolska błyszczała tego dnia w świetle nauki, a tłumy, które zapełniły szkolne korytarze, były dowodem na to, jak bardzo ciekawość i pasja naukowa są żywe w społeczności szkolnej.
Festyn Naukowy okazał się być nie tylko świetną zabawą, ale również inspirującym wydarzeniem, które przypomniało wszystkim, jak ważna jest nauka w naszym codziennym życiu.

Inicjatywy takie jak Festyn Naukowy “Z Ignacym Łukasiewiczem Rozpalamy Płomień Wiedzy” odgrywają kluczową rolę w promowaniu nauki i edukacji w społecznościach lokalnych. Zapewniają one nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu, ale przede wszystkim stanowią doskonałą okazję do rozwijania ciekawości i pasji naukowej u młodych ludzi. Poprzez interaktywne eksperymenty, prezentacje i warsztaty, uczestnicy mają szansę nauczania się poprzez doświadczenie, co często prowadzi do trwalszego przyswajania wiedzy.
Tego rodzaju wydarzenia integrują społeczność lokalną, umożliwiając uczniom, nauczycielom, rodzicom i mieszkańcom wspólne odkrywanie fascynującego świata nauki. Ponadto, promują one kreatywność, samodzielność myślenia oraz rozwijanie umiejętności problem-solving, co ma istotne znaczenie w procesie edukacji.
Ogromne zaangażowanie uczestników, entuzjazm wśród dzieci i dorosłych oraz pozytywne emocje to dowód na to, że tego typu inicjatywy mają nieocenioną wartość dla społeczności lokalnej oraz dla budowania silnego fundamentu dla przyszłych pokoleń naukowców, inżynierów i odkrywców.

Foto: D.J.Fotografia