V POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

We wtorek  7 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej  odbył się finał V Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. Do zmagań przystąpiło 22 uczniów z powiatu średzkiego z następujących szkół: Brodowa, Jarosławca, Słupi Wielkiej, Nowego Miasta, Zaniemyśla, Krzykos oraz średzkich szkół SP2, SP1 Akademickiej i SP3. Uczestnicy mieli do rozwiązania siedem zadań w czasie 90 minut. Następnie komisja złożona z nauczycieli matematyki dokonała oceny zadań. W czasie poprawiania prac przez nauczycieli uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek zorganizowany przez uczniów  „Trójki”, a następnie mieli czas do wspólnej, integracyjnej zabawy przygotowany przez panie: Karolinę Binarsch-Ratajską oraz Mariolę Grajek. Uczniowie mogli pograć w różne gry i budować z klocków edukacyjnych.

Ostatecznie ustalono następujących laureatów:

I miejsce – Michał Waleron SP3 Środa Wlkp.

II miejsce – Antonina Jakubowska SP1 Akademicka Środa Wlkp.

III miejsce ex aequo – Adam Nadobnik Zaniemyśl, Marta Panek Brodowo oraz Karol Walczak Krzykosy

IV miejsce ex aequo – Alicja Wiechcińska SP2 Środa Wlkp.,
Juliusz Cendal Brodowo oraz   Tymoteusz Wesołowski Słupia Wielka
V miejsce – Bartosz Stachowiak  SP3 Środa Wlkp.
Wyróżnienie ex aequo – Mikołaj Rawecki SP2 Środa Wlkp., Artur Ejma Jarosławiec oraz Szymon Paluszkiewicz Zaniemyśl

Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Środa Wlkp. i Starostwo Powiatu Średzkiego.  Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe przypinki konkursowe.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich  nauczycielom, jednocześnie dziękujemy za pomoc przy ocenianiu prac konkursowych.

K. Grząślewicz