JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?

Podczas jednej z lekcji biologii w klasie 7d, omawiającej funkcjonowanie układu nerwowego, poruszono ten wątek. Okazał się on iskrą, która rozbudziła ciekawość uczniów i zainicjowała głębsze dyskusje na ten temat.

Narodził się wówczas pomysł spotkania z psychologiem.

Spotkanie ze szkolnym psychologiem – panią Izabelą Wagner odbyło się w dniu 17 czerwca. Okazało się ono inspirującym doświadczeniem. Uczniowie, początkowo nieco nieśmiali, stopniowo zaczęli coraz śmielej dzielić się swoimi refleksjami i doświadczeniami. Spotkanie pozwoliło im lepiej zrozumieć różnorodność reakcji na stres, ucząc jednocześnie otwartości wobec siebie nawzajem.

Uczniowie nabrali przekonania, że warto w przyszłości kontynuować tego typu dyskusje. Zrozumieli oni także, jak cenne może być dzielenie się swoimi przemyśleniami z innymi.

Takie inicjatywy nie tylko integrują klasową społeczność, ale także uczą cennych umiejętności życiowych, takich jak rozmowa, słuchanie i wzajemna pomoc.

Uczestnicy spotkania