godlo

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza
w Środzie Wielkopolskiej

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Środzie Wielkopolskiej w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 373 800 zł.

Z tych środków stworzyliśmy pracownię techniczną, wyposażyliśmy w sprzęt gospodarstwa domowego dwie szkolne kuchnie, pojawił się sprzęt do oglądania wirtualnej rzeczywistości (gogle VR), zakupiono maszyny do szycia, roboty, drukarka, skaner i peny 3D, mikrokontrolery, stacje lutownicze, obwody elektryczne, zestaw do doświadczeń z magnetyzmu i optyki, aparaty fotograficzne, sprzęt nagłaśniający, sprzęt oświetleniowy, wizualizer, tablice suchościeralne itp.

Powyższy sprzęt będzie wykorzystany na zajęciach technicznych, informatycznych, przedmiotowych, świetlicowych oraz na zajęciach pozalekcyjnych m.in. na zajęciach kulinarnych. Drukarka 3d wraz z laptopem pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji. System Class VR zostanie wykorzystany do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów. Dzięki mikrokontrolerowi uczniowie będą mieli możliwość nauki programowania oraz poszerzą swoją wiedzę z zakresu elektroniki i nowoczesnej technologii. Stacje lutownicze umożliwią naukę lutowania podczas zajęć technicznych. Aparaty fotograficzne z funkcją nagrywania oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, mikroportu i gimablu umożliwi naukę fotografowania i filmowania oraz pozwoli stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.

W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole pojawiła się świetnie wyposażona, nowa sala. Pracownia techniczna jest jasna, w pełni dostosowana do prowadzenia zajęć technicznych od obróbki drewna do szycia na profesjonalnych maszynach. Cały sprzęt otrzymaliśmy w ramach projektu “Laboratoria przyszłości”.

Kronika 22/23
Wizyta Mobilnego Laboratorium Przyszłości
Więcej →
Kronika 22/23
VR-wirtualna rzeczywistość. Warsztaty dla rodziców
Więcej →
Kronika 22/23
KUCHNIE ŚWIATA – kółko kulinarne
Więcej →
Kronika 22/23
DŁUGOPISY 3D W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Więcej →
Kronika 22/23
KLOCKI
Więcej →
Kronika 22/23
KUCHNIE ŚWIATA – kółko kulinarne
Więcej →
Skip to content